zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jiří Kolbaba je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.

Popularizátor poznávání cizích kultur, ochranu fauny a flóry. Spolupracuje s mnoha tištěnými i elektronickými médii, na rádiu Impuls má již mnoho let populární autorský pořad o cestování. Známá jsou zejména jeho jevištní diashow pro různé skupiny v celém Česku.

Velkoplošné fotografie prezentuje při rozsáhlých výstavách doma i v zahraničí. Dosud vydal 6 publikací.

Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovávacích pracích na polární stanici J. G. Mendela.

V roce 2013 navštívil Antarktidu již potřetí. Tentokrát značně dobrodružně na polské plachetnici SELMA.

Osobní život
Jiří Kolbaba je rozvedený, má syna Tomáše (privátní bankéř v PPF bance). Středoškolským vzděláním grafik, zakladatel několika reklamních agentur.

Sportovní úspěchy
V mládí se věnoval atletice, kde zejména v běhu na 3 km překážek dosáhl výborných výsledků. V roce 1983 získal stříbrnou medaili v této disciplíně na Mistrovství Československa v atletice. Stal se také mistrem ČSR v běhu na tři kilometry překážek.

Publikace
Seznam děl v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je Jiří Kolbaba

- 6 kontinentů – příběhy z cest, 2004
- Obrazy světa, 2005
- Tváře světa, 2006
- Dopisy z cest – první díl, 2009
- Dopisy z cest – druhý díl, 2010
- Dopisy z cest – třetí díl, 2013

Jiří Kolbaba

61 let, spisovatel, cestovatel, fotograf