Anthony Horowitz je oblíbeným spisovatelem pro děti i dospělé, jehož knihy se prodávájí ve více než 10 zemích světa. V češtině zatím vyšlo 9 knih o Alexu Riderovi: Stormbreaker (kde je zárověň autorem scénáře flmu), Akademie Point Blanck, Ostrov...

Životopis

Anthony Horowitz je oblíbeným spisovatelem pro děti i dospělé, jehož knihy se prodávájí ve více než 10 zemích světa. V češtině zatím vyšlo 9 knih o Alexu Riderovi: Stormbreaker (kde je zárověň autorem scénáře flmu), Akademie Point Blanck, Ostrov Kostlivců, Orlí úder, Škorpion, Vesmírná Archa, Hadí hlava, Krokodýlí slzy a Škorpion vrací úder a také první 4 knihy z dobrodružné série "Síla Pětice": Krkavčí brána, Zlověstná hvězda, Temnota a Nekropole. Je autorem knih Horory na dobrou noc 1,2,3. Také napsal Tajemství Temného dvorce, Návrat do Temného dvorce a soustu dalších knih a sérií. Za své knihy získal nespočet cen.

Často také píše pro televizi, mimo jiné i pro oblíbené seriály, jako Vraždy v Midsomeru, Hercule Poirot nebo Foylova válka. Jeho manželka je televizní producentka Jill Greenová a spolu se dvěma syny, Nicholasem, Cassianem a psem Luckym žijí v severním Londýně.