Arnošt Vašíček

scénárista, režisér, spisovatel, záhadolog

Narození:
27. srpna 1953
Věk:
70 let
Arnošt Vašíček je český spisovatel, scénárista a záhadolog. Arnošt Vašíček vystudoval Karlovu univerzitu v Praze, Fakultu žurnalistiky – obor Filmová a televizní žurnalistika. Patří k nejakčnějším českým záhadologům. Arnošt Vašíček píše o...

Životopis

Arnošt Vašíček je český spisovatel, scénárista a záhadolog.

Arnošt Vašíček vystudoval Karlovu univerzitu v Praze, Fakultu žurnalistiky – obor Filmová a televizní žurnalistika. Patří k nejakčnějším českým záhadologům.

Arnošt Vašíček píše o záhadách knihy a scénáře. Navštívil například Jižní Ameriku za mystérii podivných mumií a hrozivého zvířete sachamamy. Právě tohoto tvora spatřilo několik domorodců na severozápadě Peru. O podobném živočichu si odjakživa vyprávějí peruánští indiáni. Říkají mu sachamama, ale v jiných částech Amazonie je známý jako minhacao. ˇUdajný netvor, dlouhý 15 – 40 metrů prý dokáže dlouhé týdny pod hladinou, odkud se občas vynoří a ničí vše, co mu přijde do cesty. O tom všem informují peruánská a světová média. Když to Vašíček zjistí, neváhá a vyráží do hlubin peruánské džungle. Je první, kdo se dostal na místo, vyfotil čerstvou stopu a vyslechl očité svědky. Své zážitky popisuje v knize – Tajemná minulost.

Vašíček se vydal i na indonéský ostrov Jáva za tajemnými trpasličími bytostmi.

Dalším Vašíčkovým velkým tématem je hledání důkazů o přítomnosti mimozemských civilizací na Zemi. Odvolává se na nálezy tisíce let starých kreseb ve skalách např. v Austráli, na nichž rozpoznáváme létající stroje a postavy astronautů.

Vzpomíná na okamžiky, na které nelze zapomenout, např. návštěva zapovězené jeskyně na souostroví Fidži, pobyt u kmene Dani na Západním Iránu, setkání s marockými mágy a kouzelníky ad.

Svou pozornost věnuje spisovatel také Česku. Vydává se do míst s templářskou minulostí, pokouší se o rozluštění tajemství Ďáblovy bible.

Literární dílo Arnošta Vašíčka:

Arnošt Vašíček se proslavil jako scénárista:

Strážce duší – úspěšný seriál České televize, jehož první díly se vysílaly v roce 2005. Má sice fiktivní děj, ale záhady, které v něm řeší dva hrdinové, vycházejí ze skutečných faktů. Původně devět natočených částí bude doplněno o další čtyři (natáčely se např. na hradě Houska nebo v chrámu sv. Bartoloměje v Pardubicích).

Hrobka času – díl, ve kterém badatelé pátrají po původu tajemných značek na věži Markomance na hradě Zvíkově.

Brána andělů – v tomto díle se snaží rozluštit tajemství Faustova domu.

Další nejznámější TV seriály:
Setkání s tajemnem
Planeta záhad


Ďáblova lest - trilogie

Nejznámější knihy:
Neuvěřitelné skutečnosti
Maska smrti
Utajený svět
Tajemná minulost
Stopy neznáma

Tajemství Ďáblovy bible
– jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.