zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bonnie Bryant je autorkou více než padesáti knih pro mladé čtenáře, včetně literárního zpracování filmových hitů, jako jsou například -> Želví nindžové, které napsala pod jménem B.B.Hillerová ,přijatým v manželství.

Knihy z řady Dívky v sedlech začala psát v roce 1986. Ačkoliv na koni jezdila i dříve, jezdeckému sportu se věnovala intenzivně až v době psaní těchto knížek a zjistila že se učí společně se svými postavami -> Lisou,Stefi a Carol. Tvrdí že tyto dívky jsou mnohem lepčí jezdkyně než ona

Bonnie Bryantová se narodila a vyrůstala v New Yorku. Žije se dvěma syny v Greenwich Village.

B.Bryantová v rozhovoru udává, že napsala 175 knih, ze kterých 140 pojednává o koních a z nich 111 je součástí série Dívka v sedle. Celkově se jejích knih prodalo na 18 miliónů. Bryantová mluví i o pravidlech literatury pro děti a mládež a o ohlasech svých knih v různých zemích světa.

DÍVKY V SEDLECH
Hlavní postavy:
Carol je nejzkušenější jezdkyně z jejich trojce, ale určitě patří mezi nejzkušenější jezdce i ve stáji Borovicové Údolí. Miluje koně a vše okolo nich a v tomhle oboru je nejen velmi dobrá, ale všechno dělá pečlivě a nemá ráda, když si z ježdění nebo u koní někdo dělá srandu. Jezdí už od malička, její taťka pracuje na základně a hodně se stěhovali. Jejich konečné místo se nakonec stalo Willow Creek. Vypadá to, že Carol je prostě nejlepší- umí výborně jezdit, dostane svého koně Meteora, ale na druhou stranu nemá maminku, protože jí umřela a taky kvůli jedné hrozné,namyšlené, prostě strašně nezodpovědné holce Veronice umřel její nejoblíbenější kůň na stáji- Kobalt. Tohle je jenom málo informací, takže určitě doporučuji přečíst si všechny díly!

Stevie - v překladu Stefi je taky vynikající jezdkyně, o něco málo horší než Carol. Má vždycky sqělé nápady, smysl pro humor a taky je výborná na maléry, do kterých často zatáhne i své nejlepší kámošky, společně to ale vždycky úspěšně vyřeší. Má ještě tři další bratry. Narozdíl od Lisy, která je o rok starší než ona, jí to ve škole moc nejde. Nejčastěji jezdí na Komančovi, ale později na Topsidovi. Je to skvělá kamarádka a v knížce se určitě všechno dozvíte, proto neváhejte a přečtěte si je všechny.

Lisa Atwoodová- je nejstarší z klubu Dívky v sedle. Ve škole jí to moc jde. Matka ji nutí, aby se stala dámou. K tomu patří i jízda na koni. Tam potká i Stefi s Carol. Její nejoblíbenější kůň Pepř ve 30. díle zahyne.

Mohli by vás také zajímat…