Emil Hakl

scénárista, spisovatel, básník, prozaik

Narození:
25. března 1958
Věk:
66 let
Emil Hakl vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu, později ještě dva ročníky dramatického oboru tamtéž. Pracoval jako aranžér, knihovník, skladník, strojník čerpací stanice a zvukař, živil se jako textař v řadě reklamních...

Životopis

Emil Hakl vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu, později ještě dva ročníky dramatického oboru tamtéž. Pracoval jako aranžér, knihovník, skladník, strojník čerpací stanice a zvukař, živil se jako textař v řadě reklamních agentur i jako novinář.Od 80. letech se věnoval psaní veršů, dramatizaci literárních předloh a jejich realizaci v amatérských divadelních formacích.

Emil Hakl je jedním ze zakládajících členů volného literárního sdružení Moderní analfabet. V roce 1991 mu vyšla sbírka veršů "Rozpojená slova" a s delším odstupem sbírka "Zkušeb ní trylky z Marsu" (2000). Postupně vydal povídky "Konec Světa" (2001), román "Intimní schránka Sabriny Black" (2002), novelu "O rodičích a dětech" (2002), oceněnou Magnesii literou za nejlepší prózu a konečně povídky "O létajících objektech" (2004).