zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jacqueline Wilsonová se narodila 17. prosince 1945 v Bathu v Somersetu,ale téměř celý život a větší část dětství strávila v Kingstonu v hrabství Surrey nad Temží. Odmalička toužila stát se spisovatelkou a svůj první "román" napsala v devíti letech. Jak rostla, popsala postupně bezpočet sešitů.

Jako dospělá začala pracovat nejprve v jednom nakladatelství, pak strávila dva roky psaním článků do časopisů, až se z ní nakonec stala velice úspěšná spisovatelka.Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilsonová spoustu knížek pro děti a mládež a získala nejvyšší bridský počet cen za dětskou literaturu. Přestože mezi její nejznámější knihy patří ty dětské, napsala také řadu detektivních románů a her, které odvysílala britská rozhlasová stanice Radio 4. Kromě toho vede kursy kreativního psaní pro děti. Sama je náruživá čtenářka - vlastní stále se rozrůstající sbírku více než 10 000 knih (prý se jí už začaly rozlézat i po koberci!). Jacqueline Wilsonová za své knížky pro děti již získala řadu ocenění.
V současné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.
Když čtete její knihy,které s citlivým humorem vyprávějí o všech možných tématech o rozpadající se rodině,vidíte,s jakou snadností oživuje a rozvíjí to,čím se v dětství sama bavila. Píše v prvních osobách a to jejím příběhům dodává přesvědčivost. Děti její knihy oceňují... A pohotově na ně reagují.