Jan Beer

spisovatel, novinář, manažer

Narození:
26. dubna 1971
Věk:
53 let
Upravit profil
Jan Beer se narodil 26. dubna 1971 v Praze. Svoji prvotinu Gigoliáda, popisující bez příkras svět gigola pro dámy z lepší společnosti, napsal ve výkonu trestu v roce 1996. Dílo zaslal do Hlavnice, obce na Opavsku, která pořádala na počest svého...

Životopis

Jan Beer se narodil 26. dubna 1971 v Praze. Svoji prvotinu Gigoliáda, popisující bez příkras svět gigola pro dámy z lepší společnosti, napsal ve výkonu trestu v roce 1996. Dílo zaslal do Hlavnice, obce na Opavsku, která pořádala na počest svého slavného rodáka A. C. Nora literární soutěž Hlavnice A. C. Nora. Z 99 zaslaných prací skončilo Beerovo dílo na třetím místě a hned vyšlo v tehdejším Středoevropském nakladatelství Ostrava.

Beer, který byl v roce 1991 odsouzen pro majetkový delikt, byl podmínečně propuštěn v roce 1997. Následně vydal román Markéta B., dědička Čachtic, volné pokračování slavného románu ze současnosti. Od roku 1998 do roku 2005 pracoval ve čtrnáctideníku NEI Report, z redaktora - externisty se během času stal zástupcem šéfredaktora, který byl pověřen řízením redakce.

Nakladatelství Adonai Michala Zítka mu vydalo knihu Motýlek made in Czech, ve které vzpomíná na léta strávená za mřížemi. V roce 2002 odmaturoval.

Společnost Levné knihy vydala knižně jeho rozhovor s Dolly Buster pod názvem Já, Nora Baumbergerová, který napsal spolu s Petrem Junglingem, spolumajitelem olomoucké Votobie. Coby jazykový poradce se Beer podílel i na učebnici Kouzlo rétoriky herce Jana Přeučila.

Roku 2007 mu byl zahlazen rejstřík trestů a byl zvolen přísedícím Městského soudu v Praze. V roce 2008 dokončil obor Sociální práce a sociální politika na Univezitě Hradec Králové a byl mu udělen titul Bc.