Jana Marešová

autorka

Narození:
25. ledna 1975
Věk:
49 let
Upravit profil
„Na počátku bylo slovo“, říká Jana Marešová, proto práci s textem považuje za stěžejní obor, protože slova mají zvláštní moc. „Je nutný smysl pro detail a vážit (si) slova. Být uvěřitelný a autentický," míní autorka skvělé dětské knihy...

Životopis

„Na počátku bylo slovo“, říká Jana Marešová, proto práci s textem považuje za stěžejní obor, protože slova mají zvláštní moc. „Je nutný smysl pro detail a vážit (si) slova. Být uvěřitelný a autentický," míní autorka skvělé dětské knihy Nebojme se bát. Novým a neotřelým způsobem otevírá téma strachů, které bývá opomíjené i podceňované.

Kniha získala dvě zasloužená ocenění. Tím prvním je 3. místo v soutěži o NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ KNIHY ROKU (NČKR), jejímž vyhlašovatelem je Památník národního písemnictví (2019). Kniha byla dokonce porotou doporučena jako školní pomůcka pro I. stupeň. Josef Sedláček, předseda technické komise řekl: „Publikace Nebojme se bát mě velice překvapila nejen kvalitním polygrafickým a grafickým zpracováním, ale především svým obsahem. Podstatou knihy je jakýsi návod pro rodiče, jak formou pohádky a ilustrací potlačovat strach u dětí a jakým způsobem postupovat, aby se děti vůbec nezačaly bát nebo se svého strachu zbavily.“ Druhým oceněním je výroční cena Zlatá stuha (2019) za výtvarný počin roku (výtvarnice: Michaela Kukovičová). Cena se uděluje nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež.

Jana Marešová se živí tvorbou a zpracováním textů pro řadu firem zvučných jmen. Věnuje také dalšímu vzdělávání v oblasti přirozené komunikace s koňmi. Absolvovala jsem roční kurz u České hiporehabilitační společnosti, kde jsem získala Certifikát: Instruktor Aktivit s využitím koní, pro řešení psychologických a sociálních problémů, u dětí i dospělých, prostřednictvím koní. Tato činnost umožňuje lidem psychickou i fyzickou regeneraci, s ohledem na stále se zvyšující tlak v rámci systému i nastavení společnosti.