Julie Nováková je jednou z vycházejících hvězd nové generace české sci-fi a fantasy, ale i detektivní literatury. V roce 2009 úspěšně publikovala sci-fi kriminální román "Zločin na Poseidon City" (nakl. Triton, 2009) a již předtím množství...

Životopis

Julie Nováková je jednou z vycházejících hvězd nové generace české sci-fi a fantasy, ale i detektivní literatury. V roce 2009 úspěšně publikovala sci-fi kriminální román "Zločin na Poseidon City" (nakl. Triton, 2009) a již předtím množství povídek, například "Střetnutí osudů" ve "Stínech moře" (Triton, 2007), "Přání prvomájové noci" ve "Stínech věží" (Triton, 2008), "Obchodník s realitami" ve sborníku vítězných prací z Ceny Karla Čapka "Mlok 2008" (Nová vlna, 2008), "Arkádie" (časopis Ikarie, 5/2009), "Ve znamení Štěstěny" a "Bezpečnost nade vše" v "Mloku 2009" (Nová vlna, 2009), "Legenda o šepotu hvězd" v "Kočasu 2009" (Laser-books, 2009) a "Shledání u Verdunu" v "Pěně dějin" (Tribut, 2009). Další práce jsou připravovány k vydání.

Podle vlastních slov se autorka nechce specializovat na fantastickou literaturu, ač v ní zatím dosáhla největších úspěchů, ale ráda by se věnovala také detektivkám a historické próze. Nebrání se ani práci pro divadlo či televizi.

Sci-fi trochu připomínají i některé její životní zážitky - v roce 2008 se zúčastnila simulovaného letu do vesmíru při International Space Campu v americkém středisku Marschall Space Flight Center, o rok dříve české Expedice Mars. Živě se zajímá o vědu, v současné době se pouští do studia biologie.