Karla Krátká

zpěvačka, spisovatelka

Upravit profil
Karla Krátká - Chudobová vystudovala pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě, absolvovala v roce 1973 v Brandýse nad Labem. Obory, jež si vybrala, byly ruský a anglický jazyk. Studia jí zřejmě ukázaly cestu, a tak Karla Krátká strávila...

Životopis

Karla Krátká - Chudobová vystudovala pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě, absolvovala v roce 1973 v Brandýse nad Labem. Obory, jež si vybrala, byly ruský a anglický jazyk.

Studia jí zřejmě ukázaly cestu, a tak Karla Krátká strávila téměř celý svůj život za katedrou. Učila na základních i středních školách, např. SEŠ Mladá Boleslav, SŠSS Poděbrady nebo ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem. V současné době vyučuje cizí jazyky na Gymnáziu Z. Wintera v Rakovníku, který leží kousek od jejího současného domova - Milostína. Právě zde Karla strávila i své dětsví.

Tvorba Karly Krátké je jak prozaická tak poetická. Můžeme se nechat unášet jejími lyrickými verši nebo povídkami, které jsou inspirovány nejen láskou, ale i politikou a aktuálními tématy.

Autorčina prvotina vyšla v roce 2005 a nesla název "Nemocná láskou - pro tebe píšu". O rok později vyšla navazující sbírka "Jen kopyt ozvěna" a na podzim téhož roku kniha "Ještě jsi ve mně neumřel". Sbírky obsahují ilustrace Lenky Hejdové.

Odklon od milostných veršů přišel v roce 2007, kdy vyšly knihy "Memento (a)mori(s)" a sbírka fejetonů "Jak jsem se stala NERUD(n)OU", na tuto knihu navazuje pokračování "Jak jsem se stala NERUD(n)OU 2". Sbírka "Rok osamělých srdcí" se zase navrací k milostným básním a krom nich opět přináší ilustrace Lenky Hejdové.

V roce 2008 vydala Karla Krátká CD "Mít tak čas", které nabízí 11 písní s podmanivými texty.