zavřít
Upravit životopis

Životopis

Markéta Harasimová pochází ze severomoravského města Krnova a je absolventkou Obchodní akademie v nedaleké Opavě. Po studijích pracovala jako obchodní manažerka, záhy však obchodní kariéru opustila a začala se věnovat psaní na profesionální úrovni. Od roku 2010 je vdaná a v současné době žije s manželem v rodinném domku na jihu Moravy, kde vznikají její nová díla.

Autorka začala s psaním velmi mladá, již na střední škole a první knihy, které vyšly, byly zaměřeny na dívky. Dnes vydává úspěšné romány pro ženy, ale i muže, v nichž se obvykle zaměřuje na problematiku vztahů současné doby, nelehké lidské osudy a nejrůznější problémy, jež dnešní svět přináší do života nás všech. Setkat se můžeme i s detektivními zápletkami. Autorčiny knihy přinášejí neotřelý a moderní náhled do života jak mladých, tak i starších lidí. Zobrazuje jejich potíže, naděje ale také radosti. Každý z románů nabízí bohatý, čtivě a svižně napsaný děj s rychlým spádem a překvapivými zvraty, které čtenáře právem zaujmou.

Kromě psaní se Markéta Harasimová okrajově věnuje malování, které je jejím velkým koníčkem již od útlého dětství. Své výtvory prezentovala pouze v době studií, dnes maluje spíše pro radost.