Meg Cabotová se narodila v Bloomingstonu v Indianě, a strávila dětství v honbě za klimatizací, kterou našla v Monroe County Public library. Zde Meg zůstávala mnoho hodin a četla zde kompletní práci Jane Austenové, Judy Blumeové a Barbary...

Životopis

Meg Cabotová se narodila v Bloomingstonu v Indianě, a strávila dětství v honbě za klimatizací, kterou našla v Monroe County Public library. Zde Meg zůstávala mnoho hodin a četla zde kompletní práci Jane Austenové, Judy Blumeové a Barbary Cartlandové.

Ozbrojena oceněním za výtvarné umění z Indiana University se přestěhovala do New York City se záměrem malířské kariéry, ale když jí to nevyšlo, dostala práci jako asistent ředitele vysokoškolské koleje na New York University, a tak psala romány o víkendech (a kdykoliv se její šéf nekoukal). Po mnoha letech odmítání konečně prodala svou první knihu, historický román napsaný pod pseudonymem, protože nechtěla aby o tom věděla její babička.

Meg publikovala skoro 40 románů pro mladé čtenáře, stejně jako pro dospělé, včetně Deníků Princezny (ze kterých dva byly zfilmovány), Mediátora a 1-800-Where-R-You (na kterých zakládá televizní seriál Missing, který je vysílán v sobotu v noci na Lifetime Network).

Je také autorkou knih pro dospívající čtenáře- All American Girl (Hrdinkou snadno a rychle), a jeho pokračování Ready Or Not, dvou historických románů Nicola and the Viscount a Victoria an the Rogue, jednorázovým puberťáckým románem nazývaným Teen Idol, stejně jako jejího posledního paranormálního románu pro dospívající Avalon High. Určitě se také podívejte na její současné romány She Went All the Way, Boy Meets Girl, The Boy Next Door a Every Boy\'s Got One, a její první dívčí románek Size 12 is Not Fat.

Když zrovna nevyjadřuje hrůzy své střední školy skrz své příběhy, Meg dělí svůj mezi New York City a Key West s jejím manželem a jejich jednookou kočkou Henriettou.