Michaela Burdová

spisovatelka, malířka, ilustrátorka

Narození:
8. září 1989
Věk:
34 let
Upravit profil
Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala na malé vesničce u Sedlčan. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala...

Životopis

Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala na malé vesničce u Sedlčan. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožcůn prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyšla v srbském nakladatelství Evro Giunti a nyní vychází i na Slovensku.

Napsala již 11 knih, kromě série Poselství jednorožců je to Tetralogie Křišťály moci, dilogie Syn pekel a dilogie Volání sirény. Autorka prodala již přes 36 000 výtisků a stala se porotkyní v literární soutěži Hledá se autor Bestselleru 2015.