Miloš Jesenský

spisovatel, záhadolog

Narození:
23. května 1971
Věk:
53 let
Upravit profil
MVDr. Miloš Jesenský, Ph.D. je úspěšný slovenský spisovatel a záhadolog. Miloše Jesenského přitahují záhady již od mládí. Své první články o nevysvětlitelných jevech začal psát již v osmnácti letech při studiu na střední škole. Vystudoval...

Životopis

MVDr. Miloš Jesenský, Ph.D. je úspěšný slovenský spisovatel a záhadolog.

Miloše Jesenského přitahují záhady již od mládí. Své první články o nevysvětlitelných jevech začal psát již v osmnácti letech při studiu na střední škole. Vystudoval Univerzitu veterinárního lékařství v Košicích, ale svou profesi nikdy nevykonával. Pracoval v různých muzeích a ve volném čase se věnoval záhadám. Později se věnoval doktorantsskému studiu, které ukončil obhájením disertační práce Dějiny alchymie na Slovensku. V současnosti je ředitelem Kysuckého muzea v Čadci.

Již dvacet let se Miloš Jesenský zabývá různými historickými otazníky a paranormálními jevy. Své poznatky a názory vyjádřil již v sedmnácti knihách, z nichž velká část vyšla i v Česku. Je jedním z mála slovenských záhadologů, kteří svojí působností přesahují daleko hranice své země.

Dílo Miloše Jesenského:

Všechna díla Miloše Jesenského spojuje fakt, že se nesnaží opakovat již několikrát zveřejněné informace, ale přináší velké množství nových poznatků. Při psaní využívá svého rozsáhlého archivu a své skvělé paměti. Díky tomu s ním mohou jít čtenáři po stopách biblické archy úmluvy, kletby faraónů, nebo dávných tajných technologiích.

Čtyři hodiny do středověku – 1997. K této knize shromažďoval autor podklady po mnoho let. Popisuje zázračné meče rytířů, polemizuje o smyslu křižáckých výprav, píše o skutečném poslání templářů. Zajímá se také o francouzskou světici Johanku z Arku, která byla údajně upálena na hranici v jejích devatenácti letech. Otázkou zůstává, jestli Johanka hořící hranici unikla.

Krajina zázrakov – Sprievodca po magických miestach na Slovensku – 1998. Unikátní kniha o slovenských záhadách, které představují Slovensko jako zemi mystiky a tajemných míst (měsíční jeskyně, kysucké kamenné koule, záhada létajícího mnicha a další).

Reálné príbehy X – 1998

Bohové atomových válek – 1998, kniha přináší závažné indicie o tom, že japonské město Nagasaki nemuselo být první, které bylo zničeno atomovou bombou. Už při pozornějším čtení Bible prý narazíme na pasáže, které by mohly popisovat zbraně hromadného ničení. Český spisovatel Ludvík Souček přichází s teorií, že za zkázu prosperujících indických měst Harappa a Mohendžo – Daro, může zřejmě větší zásah, než útok kočovného kmene. Miloš Jesenský objevuje i další souvislosti. Průzkumy ruin obou měst ukazují, že k jejich zániku došlo v jediném okamžiku a za extrémně vysoké teploty. Ostatky koster dodnes vyzařují radoiaktivitu a to 50 krát vyšší než je běžné.

Dva měsíce ve středověku – 1999
Záhady devatenáctého století – 2000
Vyslanec z temnot – 2000
Kletba faraónů – 2001

Po stopách ztracené archy – 2001
Nejsme první na Měsíci – 2002
Moja láska, Snehulienka – 2008

Démon z jiného světa – Miloš Jesenský také zkoumal život Adolfa Hitlera. Došel však i k tomu, že si vůdce vědomě zahrával s magií. Knihu publikoval však pod pseudonymem Manfred Jensen. Měl obavy, že jako slovenský autor nebude mít s takovým tématem úspěch. Jeho kniha se ale dočkala třetího vydání.