Představitel post-moderní vlny nových evropských spisovatelů, z důvodu psaní na způsob suběktivně-přímého až nekonvenčně hektického stylu je čtenářskou obcí a také kritiky zařazován mezi surealistické autory s nízkým prahem citlivostí vůči...

Životopis

Představitel post-moderní vlny nových evropských spisovatelů, z důvodu psaní na způsob suběktivně-přímého až nekonvenčně hektického stylu je čtenářskou obcí a také kritiky zařazován mezi surealistické autory s nízkým prahem citlivostí vůči postavám a nebezpečně otevřený co se týče děje. Původem z Hustopečí, ale od roku 1997 trvale bydlištěm v Střední Anglii, Nottingahmu. Kromě spisovatelské činosti se věnuje "profesionální žurnalistice" a je tělem i duší v pozici ,,specielní korespondent" pro Britský a Belgický Press. Jako dopisovatel hodně cestuje po celém světě. Jeho redakční příspěvky a také fotografie je možné vidět v Mirroru, Telegraphu, Lndon Press-u. Je členem několika mimovládních občanských združení a organizací zaměřených na charitativní činost. Jako Združení nezávislích žurnalistů, Charitas, Rotary Club a Evropského združení svobodného tisku.

Autorské psaní – především próza – jej zaujalo již na gymnáziu. Svou autorskou činnost však započal až v květnu roku 1998,počas studií na Univerzitě v Edinburgu, kdy ovlivněn svým oblíbeným autorem a "literárním idolem", spisovatelem Oskarem Wildem napsal v anglickém jazyce svou první povídku ,,Deník nejlepších přátel", která se nakonec stala nejvíc publikována a překládaná ze všech jeho próz.

Po následném období, které vyplňoval převážně pracovní činost zahraničního dpoisovatele a psaní hlavně věcných článků týkajících se profesionální žurnalistiky, však nakonec opět skončil u psaní povídek, tentokrát zaměřených na období přelomového roku 1989 a opisu, jak se každý jednotlivec - hlavní hrdina jeho povídky dokázal vyspořádat s novým spůsobem života v přelomovém období. ,,Poslední legionáři z Knížecích plání" vyšli v Lednu 2000 v anglickém originálu a v listopadu téhož roku byli přeloženy do slovenštiny a publikovány na Vánočním trhu.

Poté rok na to vylovil svou ,,femme fatale" ja říkal povídce ,, Legie nesmrtelných" a p půl roku na to uzřela světlo světa ,, ,,Shangrila". Rok na to dopsal ,,Modrou sezonu" a k ní se připojil ,,Red Sunset" a ,,Night Riders". Následně dopsal dalších pět děl a ustanovil tak celkový počet své tvůrčí činosti na jedenáct. Z nich se jedna dožila překladu do francouzštiny, jedna do nemčiny a ostatní vyšli v Londýnském nakladatelství v limitovaném množství po 5000 výtlačků. Historická povídka ,, Jeden proti všem" z období křižáckých tažení do Svaté země byla prezentována v červnu roku 2013.Na podzim 2015 plánuje vydání povídky s názvem Šumavan jako volné pokračování Poslednícj legionářů z Knížecích plání.

Aktualní Informace:
V reálném čase se pracovně zdržuje v Nové Caledonii.