Petr Macek

scénárista, spisovatel, novinář

Narození:
23. dubna 1981
Věk:
43 let
Petr Macek je český spisovatel, novinář a scenárista, spoluautor populárních komiksových sérií Dechberoucí Zázrak či Pérák. Pracoval pro televize Nova i Prima, od roku 2013 je vedoucím videobsahu deníku Blesk.Coby novinář spolupracoval s řadou...

Životopis

Petr Macek je český spisovatel, novinář a scenárista, spoluautor populárních komiksových sérií Dechberoucí Zázrak či Pérák.

Pracoval pro televize Nova i Prima, od roku 2013 je vedoucím videobsahu deníku Blesk.

Coby novinář spolupracoval s řadou osobností na jejich biografiích, například s režisérem Václavem Vorlíčkem, herečkou Ivou Janžurovou, zpěvačkou Helenou Vondráčkovou a dalšími. Sestavil také rozhovorové knihy v 50 letům od srpnové okupace (1968 očima 50), 30. výročí sametové revoluce (1989 očima 30) a k úmrtí Karla Gotta (Takový byl Karel Gott).

Napsal čtyři novely pro cyklus Mark Stone, tři historické pastiše se Sherlockem Holmesem a dva příběhy z prostředí seriálu Star Trek: Nová generace. Jeho Holmesovské pastiše převzalo britské vydavatelství MX Publishing a vydalo je pro anglicky mluvící země, následně pak vznikly také jako audioknihy a jsou s úspěchem překládány do dalších jazyků.