zavřít
upravit profil

herečka, spisovatelka

narozena: 9. 8. 1899 Mayborough, Queensland, Austrálie  † 23. 4. 1996 Londýn, Anglie

Upravit životopis

Životopis

Pamela Lyndon Travers, vlastním jménem Helen Lyndon Goff byla australská herečka a spisovatelka žijící ve Spojeném království. Psát začala v meziválečném období a ve psaní pokračovala i v období po 2. světové válce. Jejím vůbec nejznámějším dílem se staly knihy o Mary Poppins.

Narodila se v Austrálii, vyrůstala na cukrové plantáži v Mayboorought spolu se svými dvěma sestrami. Její otec Travers Robert Goff byl bankovním úředníkem, její matka se jmenovala Margaret Agness. Své dětství strávila v Austrálii. Do svých 20 let pracovala jako herečka, tanečnice a spisovatelka v rodné Austrálii. Toužila vidět svět, proto odcestovala do irského Dublinu, kde se spřátelila s irským básníkem Georgem Russelem. Nějakou dobu žila v Irsku, později v Londýně, cestovala i do USA. V době, kdy se zotavovala z vážné choroby v roce 1934 napsala knihu Marry Poppins. Před jejím vydáním přijala pseudonym P. L. Travers.

Napsala celkem osm knih o Mary Poppins. Zemřela v Londýně ve věku 96 let. V roce 1977 získala vyznamenání za literární dílo OBE (Officer of the Order of the British Empire).

P.L. Travers

96 let, herečka, spisovatelka

Mohli by vás také zajímat…